Dlaczego Mrówka?

Ku zdziwieniu większości czytających, Mrówka jest to imię naszego psa, który z racji na swój pocieszny, wielkouszaty wygląd i niesamowite zachowanie, budzi duże zainteresowanie otoczenia. W Olsztynie pełniła funkcję "ordynatora" i pocieszyciela schorowanych stworzeń i ich właścicieli. Niejednokrotnie właściciele trafiający na kontynuację leczenia do innego lekarza, zapytani o to , kto ich przyjmował poprzednim razem, odpowiadali: Ta pani doktor co ma Mrówkę:) W obliczu wielu pozytywnych zdarzeń,

które miały miejsce z udziałem naszego psa postanowiliśmy uhonorować ją posiadaniem własnej przychodni:)

  dr n.wet. Agata Wacławska-Matyjasik - w 2007 roku ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie, uzyskując tytuł lekarza weterynarii. Zaraz po studiach kontynuowała naukę, realizując dzienne studia doktoranckie z zakresu chorób wewnętrznych. Przez cały czas pracy zawodowej dba o podnoszenie swoich kwalifikacji.

W 2008 roku ukończyła podyplomowe studia z zakresu psychologii zwierząt w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, a w 2010 Podyplomowe Studium Specjalizacyjne- Choroby Psów i Kotów.

Prywatnie, mama Ani, żona Huberta, opiekunka psa -Mrówki, entuzjastka życia i miłośniczka stworzeń żyjących począwszy od komara, a na wielorybie skończywszy.